Kancelaria Prawna Szczecin: upadłość konsumencka

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

Upadłość konsumencka jest procedurą prawną, której zadaniem jest oddłużenie konsumenta. W konsekwencji oznacza wyjście ze spirali zadłużenia, stabilizację finansową i rozpoczęcie nowego życia… bez zadłużenia. Ministerstwo Sprawiedliwości zakłada, iż „upadłość konsumencka powinna być szybkim, nieskomplikowanym i przejrzystym postępowaniem prowadzącym do oddłużenia”… niestety w praktyce wygląda to trochę inaczej.

Analiza Twojej sytuacji finansowej, dokumentacja majątkowa, przepływy finansowe… to wymaga sporej wiedzy prawniczej, finansowej i doświadczenia w przeprowadzaniu upadłości konsumenckiej. Kluczowym jest poprawnie złożony wniosek, który zwiększa szansę na sukces.

Kancelaria Prawna Szczecin: upadłość konsumencka Szczecin

Dlatego nasi klienci decydują się skorzystanie z usług i doświadczenia naszych radców prawnych. Skutecznie przeprowadziliśmy kilkanaście postępowań upadłościowych w Szczecinie i na terenie całego kraju. Poprowadzimy naszych klientów przez całe postępowanie. Na każdym etapie jesteśmy do Twojej dyspozycji, zapewniając bezpieczeństwo, wsparcie i niezbędną pomoc prawną.

Upadłość konsumencka: zalety ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Czy warto ogłosić upadłość konsumencką?
Nie odpowiemy na to pytanie od razu. Wszystko zależy od Twojej sytuacji finansowej i zdolności upadłościowej. Możesz być jednak pewny, że po jej przeanalizowaniu damy Ci możliwe rozwiązania Twojej sytuacji… na ich podstawie łatwiej podejmiesz decyzję. 

Do niewątpliwych zalet ogłoszenia upadłości należy:

👉 zawieszenie postępowania windykacyjnego, sądowego oraz egzekucyjnego

👉 zatrzymanie biegu naliczania odsetek za zaciągnięty dług

👉 wykreślenie z rejestrów dłużników

👉 powrót do normalnego życia bez długów

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej wiąże się z szeregiem zalet, m.in. z:

  • zawieszeniem postępowania windykacyjnego, sądowego oraz egzekucyjnego,
  • zatrzymaniem biegu naliczania odsetek za zaciągnięty dług,
  • wykreśleniem Państwa danych osobowych z rejestrów prowadzonych przez biura informacji gospodarczych – oznacza to, że sąd rejestrowy wykreśla Państwa dane z rejestru dłużników niewypłacalnych,
  • niskimi kosztami sądowymi,
  • możliwością rozpoczęcia nowego życia finansowego!

Zapewniamy zrealizowanie usług na najwyższym poziomie. Zadzwoń, umów się na spotkanie z naszym radcą prawnym i uwierz, że z naszą pomocą możesz wygrać tę sprawę!

Masz pytania?