Kancelaria Prawna Szczecin: prawo karne i sprawy karne

PRAWO KARNE

Prawo karne – skutecznie poprowadzimy Twoją sprawę karną…

Otrzymałeś wezwanie na policję? Postawiono wobec Ciebie zarzut popełnienia przestępstwa lub wykroczenia? Zostałeś wezwany na przesłuchanie lub obawiasz się pozbawienia wolności? 

Skorzystaj z pomocy doświadczonych radców prawnych!

Padłeś ofiarą przestępstwa i chcesz dochodzić sprawiedliwości? Pomożemy Ci w dochodzeniu sprawiedliwości wobec osoby, która dopuściła się wobec ciebie czynu zabronionego.

Nasza Kancelaria świadczy usługi związane zarówno z obroną oskarżonego, jak i reprezentacją pokrzywdzonego. Sprawy karne są dla nas codziennością. Posiadamy doświadczenie w reprezentacji sądowej, składaniu wniosków, zażaleń i apelacji.

Kancelaria Prawna Szczecin: prawo karne, sprawy karne

Prawo karne: Dbamy o respektowanie Twoich praw!

Doświadczeni radcowie prawni opracują dla Ciebie taktykę oraz linię obrony. Możesz na nas liczyć zarówno w Szczecinie, jak i całej Polsce. Zajmujemy się reprezentacją sądową, opracowywaniem treści składanych wniosków, udzielaniem porad prawnych oraz wnoszeniem wniosków dowodowych. W imieniu Klienta zwracamy się także do sądu z prośbą o udostępnienie akt postępowania.

Jeśli szukasz prawnika odznaczającego się najwyższym profesjonalizmem i chcesz mieć pewność, że skutecznie zatroszczy się on o zabezpieczenie Twoich interesów – zadzwoń do naszej Kancelarii i umów się na spotkanie – pomożemy Ci w każdej sytuacji!

Jak radca prawny może Ci pomóc?

Prawnik naszej Kancelarii, występujący jako obrońca oskarżonego bądź pełnomocnik procesowy pokrzywdzonego oferuje swoją pomoc na każdym etapie postępowania, w tym wizyty w areszcie i zakładzie karnym, zapewniając m.in.:

  • 👉 kontakt z klientem
  • 👉 opracowywanie linii obrony
  • 👉 reprezentacja sądowa
  • 👉 wnoszenie uwag do opinii biegłych
  • 👉 przygotowywanie apelacji/odpowiedzi na akt oskarżenia
  • 👉 zgłaszanie wniosków o odroczenie bądź przerwę w wykonaniu kary
  • 👉 uczestnictwo w postępowaniu przygotowawczym, obejmującym prowadzenie spraw karnych na etapie postępowania przygotowawczego; uczestniczenie w czynnościach osoby zatrzymanej; udział w postępowaniu jako obrońca; reprezentowanie interesów osoby pokrzywdzonej
  • 👉 uczestnictwo w postępowaniu sądowym, obejmującym obronę oskarżonego bądź reprezentowanie oskarżyciela posiłkowego i prywatnego

Sprawy karne budzą zawsze wiele emocji i stresu, często dlatego, że wiążą się z realnym pozbawieniem wolności. Jednak nie zawsze musi się to tak skończyć, gdyż istnieją inne rozwiązania, dzięki którym można uniknąć, bądź odroczyć w czasie zamknięcie w Zakładzie Karnym.

W naszej Kancelarii prowadziliśmy wiele spraw, w których z sukcesem wnosiliśmy o zastosowanie wobec skazanego dozoru elektronicznego. Oczywiście należy spełnić określone przesłanki, by móc odbywać karę w systemie dozoru elektronicznego, jednakże pomoc doświadczonego prawnika, który doskonale wie, jak powinno wyglądać uzasadnienie takiego wniosku oraz kiedy spełnione zostały warunki, jest w tego typu przypadkach niezbędna.

Istnieje również możliwość odroczenia wykonywania kary pozbawienia wolności, a nawet jej warunkowego  zawieszenia, co  również pozwala uniknąć izolacji w więzieniu. Tego typu sprawy wymagają doświadczenia i dogłębnej znajomości prawa, co jesteśmy w stanie zagwarantować w ramach działań naszej Kancelarii. W każdej sprawie naszego Klienta dbamy zatem o to, by nie tylko osiągnął jak najlepszy rezultat, lecz także, by ten ciężki czas mógł spędzić w gronie najbliższych, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę przewlekłość w prowadzeniu spraw przez sądy.

Instytucja przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności jest kolejną, która zapewnia skazanemu pozostawanie na wolności, co w przypadku wielu sytuacji życiowych naszych klientów jest konieczne.

A co w sytuacji, gdy została orzeczona kara grzywny? Wówczas istnieje możliwość zamiany grzywny na prace społecznie użyteczną lub rozłożenie grzywny na raty.

Nasi prawnicy, dzięki indywidualnemu podejściu do każdego Klienta, pomogą ci sprawdzić, czy w twojej sytuacji zostały spełnione wymagane przepisami prawa przesłanki, a także wskażą, na którą z powyższych instytucji najlepiej się powołać.

Masz pytania?